Kamery live
prognoza pogody

Nowe kredyty hipoteczne  (artykuł sponsorowany)

19 sierpnia 2020 18:33

Jednym z następstw wprowadzenia stanu epidemii były ogromne zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Czy w związku z tym można obecnie znaleźć atrakcyjną ofertę? A może lepiej się wstrzymać z zaciąganiem kredytu na zakup domu lub mieszkania?

Nowe kredyty hipoteczne  (artykuł sponsorowany)

Tego typu decyzja powinna zostać starannie przemyślana, szczególnie że kredyt trzeba będzie spłacać przez kilkanaście lub dwadzieścia lat. Zanim więc przystąpisz do wybierania kredytu, sprawdź nasze porady na ten temat.    Czy łatwo teraz otrzymać kredyt na mieszkanie?

Klienci, których w obecnej sytuacji interesuje kredyt hipoteczny, muszą liczyć się z tym, że trudniej będzie im przekonać bank, aby wypłacić pieniądze. Jest jednak jedna ogromna zaleta wynikająca ze zmian w kredytach. Dzięki obniżeniu stóp procentowych rzeczywiste oprocentowanie kredytu jest obecnie na bardzo niskim poziomie. Tym samym w początkowych miesiącach spłacania kredytu będziesz mógł się cieszyć bardzo niską ratą. Pamiętaj jednak, że prędzej czy później Rada Polityki Pieniężnej na pewno podejmie decyzję o ich podniesieniu, a wówczas wysokość comiesięcznej raty wzrośnie. Warto więc to uwzględnić przy wyliczaniu kwoty, jaką co miesiąc będziesz mógł przeznaczyć na spłatę kredytu.

W związku z wprowadzonymi zmianami każdy, kto chce pożyczyć pieniądze na zakup domu lub mieszkania powinien liczyć się z wyższym wkładem własnym, niż było to wymagane przed wprowadzeniem stanu epidemii. Jeszcze kilka lat temu można było otrzymać kredyt przy wpłacie zaledwie 10 lub 15 procent wartości nieruchomości. Teraz natomiast należy przygotować około 30% wartości nieruchomości, aby można było starać się o kredyt z banku. Nie jest to jednak zła wiadomość, ponieważ wyższy wkład własny przekłada się na mniejszą kwotę wypłacaną przez bank. Dzięki temu zaoszczędzisz na odsetkach.

Najważniejsze parametry kredytu hipotecznego

Pracownicy banków i doradcy kredytowi bardzo często przedstawiają klientowi informacje w taki sposób, że proponowana przez nich oferta wygląda bardzo atrakcyjnie. Często jednak okazuje się, że można samodzielnie znaleźć lepsze propozycje, w czym pomaga ranking kredytów hipotecznych na 2020 rok. Narzędzie to zostało zaktualizowane po ostatnich zmianach w kredytach hipotecznych, więc znajdziesz w nim tylko najnowsze propozycje pożyczek bankowych. W celu wybrania kredytu odpowiadającego twoim potrzebom podaj kwotę, której brakuje ci do zakupu wymarzonej nieruchomości oraz wybierz okres spłaty. W formularzu możesz wybrać od 5 do 25 lat, ale najsensowniejszym wariantem wydaje się opcja 20 lat. Przy krótszym kredycie wysokość comiesięcznej raty będzie za wysoka, natomiast przy dłuższym poniesiesz wyższe koszty odsetek.

Dlaczego warto zaciągnąć kredyt na 20 lat?

Kredyt na 20 lat to bezpieczny wybór, bo chociaż rata będzie nieco wyższa niż przy kredycie na 25 lub 30 lat, to jednocześnie różnica nie powinna być odczuwalna dla twojego budżetu. Tego typu kredyt hipoteczny nie narazi cię na wysokie odsetki, na co niestety wiele osób nie zwraca uwagi, przez co po spłaceniu całego kredytu okazuje się, że podczas okresu spłaty trzeba było oddać prawie dwa razy tyle, ile początkowo wynosiła kwota kredytu. Nic więc dziwnego, że oprócz wybrania krótszego czasu spłaty, część osób stara się regularnie nadpłacać nawet niewielką kwotę. W dłuższym okresie pozwoli to jeszcze bardziej skrócić okres spłaty i obniżyć całkowity koszt kredytu.

os 19.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również