Kamery live
prognoza pogody

Nowe inwestycje Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji

24 lutego 2023 14:33

Ponad 2,1 mln zł dofinansowania otrzymało Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sportowa Polska”.

Nowe inwestycje Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji

Dzięki pozyskanym funduszom boisko do piłki nożnej na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego zyska nową nawierzchnię, która będzie wykonana ze sztucznej trawy. Obiekt zostanie ponadto wyposażony w mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp, a tablica wyników zostanie zmodernizowana.

Nawierzchnia ze sztucznej trawy pojawi się również na boisku do piłki nożnej przy Miejskiej Hali Sportowej „Gorce”. Tutaj także zostanie zamontowana mikroinstalacja fotowoltaiczna. Boisko oraz korty zyskają nowoczesne oświetlenie LED.

Miejską Halę Lodową również czekają zmiany. Zaplanowano remont szatni „piłkarskiej”, zakup nowej rolby do pielęgnacji i czyszczenia tafli lodowej oraz modernizację tablicy wyników. Tutaj także pojawi się nowe oswietlenie.

Z kolei Pływalnia Miejska MCSiR zostanie wyposażona w nowe energooszczędne pompy technologiczne. W budynku zostanie również zrealizowany kolejny etap modernizacji oświetlenia w pomieszczeniach użytkowych. 

Inwestycje będą realizowane w 2023 i 2024 roku. Dzięki nim komfort korzystania z obiektów MCSiR wzrośnie, zaś wysokość opłat za energię spadnie.  

Wartość projektu „Roboty remontowe obiektów sportowych Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu – Etap na rok 2022″ wynosi 5,6 mln zł. Dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wyniosło dokładnie 2 109 900 zł.

źródło: UM Nowy Targ

Sportowa infrastruktura Podhala zasilona 10 milionami

 

os 24.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również