Kamery live
prognoza pogody

Nowa targowica – bliska finału

26 kwietnia 2016 16:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Od „godziny” zero, czyli od przeniesienia handlu na nową targowicę, dzieli nas zaledwie miesiąc. Prezes spółki, Janusz Chowaniec, potwierdza, że termin przenosin – wyznaczony na 28. maja, będzie dotrzymany. Opróżnienie starej targowicy uwolni teren pod budowę fragmentu południowo-wschodniej obwodnicy miasta.

Na rozległym terenie za Komendą Powiatową Policji, a przed oczyszczalnią ścieków, trwa teraz brukowanie placów i przygotowywanie parkingów. Jest to już ostatni, wykończeniowy etap potężnej inwestycji. Każdy zainteresowany może obejrzeć wzorcowe stragany w stylu zgodnym ze stylem obiektów trwałych. 

Już dziś w spółce Nowa Targowica handlujący zarezerwowali ponad tysiąc miejsc na swoje stoiska, a chętnych i zainteresowanych codziennie przybywa. 

W tej chwili zagospodarowanych i rozplanowanych pod Nową Targowicę jest 11 hektarów. Docelowo – w razie potrzeby, przy rozrastaniu się targowiska – można uruchomić jeszcze 7 hektarów.

/as

NT24TV 26.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również