Kamery live
prognoza pogody

Nowa hala lodowa?

13 stycznia 2016 16:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta końcem roku 2015 Urząd Miasta przedstawił koncepcję budowy nowego obiektu sportowego dla potrzeb hokeja na lodzie w Stolicy Podhala.

Nowa hala ma mieć od 4 do 6 tys. miejsc oraz kryte lodowisko i strefę treningową. Hala ma posiadać składany parkiet, więc z boiska będą mogli tu korzystać np. siatkarze oraz przedstawiciele innych dyscyplin sportowych. Z częścią sportową sąsiadować będzie część komercyjna, w której znajdzie się centrum konferencyjno-bankietowe, spa, muzeum historii hokeja oraz restauracja, centrum SPA i hotel 300 pokojami. Na lodowisku będzie możliwość organizowania koncertów. Koszt budowy szacowany jest na 70-80 mln zł. Władze liczą na zainteresowanie projektem Ministerstwa Sportu. 

Hokej w Nowym Targu cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Stary obiekt jest w bardzo złym stanie, dlatego budowa nowoczesnej hali i to jeszcze wielofunkcyjnej cieszy szerokie grono kibiców tej dyscypliny sportu.

NT24TV 13.01.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również