Kamery live
prognoza pogody

Nowa Hala Lodowa coraz bardziej realna!

18 maja 2016 16:42

Dzięki zabiegom Burmistrza Miasta Nowego Targu – Grzegorza Watychy, Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych zostało zakwalifikowane do wieloletniego planu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto jednak przypomnieć, że projekt mocno wspierali m.in.: podhalański parlamentarzysta – poseł Edward Siarka oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nowa Hala Lodowa coraz bardziej realna!

O podejmowanych działaniach przez Burmistrza Nowego Targu w marcu br. pisaliśmy w artykule: Sejmowa komisja sportu pomoże hokejowi! Będą inwestycje w lodowe tafle.

Na stronie MSiT została opublikowana kolejna aktualizacja Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Należy podkreślić, że pomimo sporej konkurencji, wniosek nowotarskiego samorządu został pozytywnie oceniony i ostatecznie znalazł  się na liście zgłoszeń zakwalifikowanych do Planu Wieloletniego.

– Oznacza to dla miasta zielone światło, aby podjąć kolejne kroki. Będzie się to wiązało z koniecznością wygospodarowania konkretnych środków finansowych w budżecie Miasta – mówi Burmistrz Grzegorz Watycha.

– Miasto musi zapewnić finansowanie inwestycji z własnego budżetu chociaż, deklaruję że będziemy mocno zachęcać do współpracy także prywatnych inwestorów, co najmniej przy inwestycji w części hotelowej – przekonuje Grzegorz Watycha.

Aby myśleć o powodzeniu inwestycji samorząd musi w okolicy Hali Gorce wykupić sporą część gruntów.

– Miasto niezwłocznie podejmie rozmowy z właścicielami nieruchomości w celu odkupienia od nich prawa własności do gruntów na obszarze planowanej inwestycji. W przypadku niepowodzenia zapewniam, że znajdziemy alternatywne rozwiązanie w celu przeniesienia planowanej inwestycji w inne miejsce – twierdzi Grzegorz Watycha.

Burmistrz zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat Miasto zleci wykonanie dokumentacji projektowej i uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Warto przypomnieć, że rok 2016 i 2017 będą trudnymi latami dla nowotarskiego samorządu, gdyż wskaźniki zadłużenia nie rokują na możliwość dofinansowania planowanej inwestycji. W roku 2018 istnieje szansa, że miasto będzie dysponowało zdecydowanie większymi środkami inwestycyjnymi i marzenie nowotarskich samorządowców i wielu nowotarżan stanie się realne.

/p

NT24TV 18.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również