Kamery live
prognoza pogody

Nocny pożar w Nowej Białej

19 stycznia 2018 12:31

W pożarze, który wybuchł około północy w Nowej Białej spłonęło sześć budynków gospodarczych, w których znajdowały się zwierzęta i sprzęt rolniczy. Z ogniem, którego ugaszenie utrudniał silny wiatr, walczyło ok. 180 strażaków z 33 jednostek straży pożarnej. Straty oceniono na 1 mln złotych. 

Nocny pożar w Nowej Białej

Jak podaje Piotr Krygowski, rzecznik prasowy PPSP w Nowym Targu, doszczętnie spłonęło sześć budynków gospodarczych w zabudowie szeregowej, które bezpośrednio do siebie przylegały. Spłonęło siedem sztuk bydła, sprzęt rolniczy, w tym trzy ciągniki, drobne ptactwo m.in. gołębie. 

-“Na szczęście zdołaliśmy uratować budynki mieszkalne, które przylegały do spalonych zabudowań – dwa z nich jedynie się lekko opaliły. Można jednak powiedzieć, że żaden budynek mieszkalny nie ucierpiał” – mówi Piotr Krygowski. 

Jedna osoba podtruła się dymem, odmawiając początkowo opuszczenia budynku i została zabrana do szpitala.  Pozostali ewakuowali się samodzielnie. Dwie osoby zasłabły z powodu silnych emocji – im została udzielona pomoc na miejscu. 

Akcją gaśniczą dowodził komendant powiatowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu
Mariusz Łaciak. Na miejscu była też grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. 

“Akcja była trudna. – podsumowuje Piotr Krygowski – Raz, że pożar obejmował duży obszar, blisko 2 tys. m kwadratowych powierzchni. Druga sprawa – zbiegł się on z orkanem Fryderyka, który zdecydowanie nie był naszym sprzymierzeńcem”.

Silny wiatr błyskawicznie rozprzestrzenił pożar. Świadkowie wydarzenia mówili, że w ciągu 10 minut zajęła się ogniem cała stodoła”. 

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

fot. OSP KSRG Białka Tatrzańska Facebook

os 19.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również