Kamery live
prognoza pogody

Nocleg pod… ziemią, czemu nie?

19 października 2022 21:56

Pod gołym niebem, na drzewie, pośrodku jeziora. Pomysłów na oryginalne noclegi nie brakuje. Gdy aura nie rozpieszcza szukamy czegoś nietypowego, ale z gwarancją dobrej pogody. Taki nocleg czeka na Was głęboko pod ziemią – w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Nocleg pod… ziemią, czemu nie?

W zależności jakie macie potrzeby: bardziej lecznicze czy wypoczynkowe w wielickiej kopalni możemy skorzystać z dwóch opcji snu: w komorze Juliusza Słowackiego lub Stajni Gór Wschodnich.

Stajnia Gór Wschodnich, 135 m pod ziemią

Nazwa komory mówi sama za siebie, choć nie do końca. Nie śpimy na sianie czy po drewnianą strzechą, a wśród solnych ścian. Komora w części noclegowej zachowała elementy wystroju dawnej stajni dla koni. Przestronne drewniane boksy są niczym pokoiki z łóżkami i przestrzenią do wypoczynku.

W komorze jest 28 miejsc noclegowych. Bez problemu można w niej spędzić noc z dzieckiem czy całą rodziną, a spacer podziemnymi wyrobiskami dostarczy dawki zdrowego powietrza. Pod ziemią na organizm działa jednak nie tylko sól, którą znajdziemy praktycznie wszędzie, a także wysoka wilgotność powietrza, ciśnienie, bogactwo mikroelementów.

Tę formę noclegu polecamy szczególnie tym, którzy obok wypoczynku pragną pooddychać zdrowym powietrzem i odpocząć przy mini tężni solankowej. Taka terapia szczególnie pomaga alergikom, astmatykom i tym, którzy mają problemy z chorobami górnych dróg oddechowych. Dostępny jest też sprzęt do ćwiczeń.

Noclegi są jeszcze do kupienia na terminy 28 października i 11 listopada 2022 r. Sprzedaż odbywa się poprzez stronę kopalni.

Komora Słowackiego na głębokości 125 m

Drugą opcją, nie mniej ciekawą, albowiem połączoną ze zwiedzaniem Trasy Turystycznej i posiłkami, jest komora Słowackiego. Bynajmniej nie śnią się w niej dzieła narodowego wieszcza, ale kto wie… co może się przyśnić gdy nad głową ma się ponad 100 metrów solnej skały? Gdy zasypia się po emocjonującej wycieczce kopalnianymi korytarzami zdarzyć się może się wszystko, nawet spotkanie z dawnym górnikiem czy Skarbnikiem.

Goście w ramach pobytu korzystają też części odpoczynkowej komory, gdzie znajdują się m.in. gry zręcznościowe. Kolację i śniadanie maja zapewniona w pobliskiej komorze Budryka.

Jest jeszcze możliwość wykupienia noclegów w tej komorze w dniu 22 października, 5 i 19 listopada 2022 r. Szczegóły na stronie kopalni. 

Redakcja 19.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również