Kamery live
prognoza pogody

NKP Podhale Nowy Targ z nowymi władzami

8 lutego 2019 19:31
W trakcie piątkowego Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego wybrano nowe władze Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale. W skład siedmioosobowego zarządu weszli: Andrzej Podgórski, Michał Rubiś, Aleksander Bukański, Grzegorz Wrona, Piotr Steskal, Marian Hreśka oraz Przemysław Kępa. Zarząd na najbliższym posiedzeniu ma się ukonstytuować.
NKP Podhale Nowy Targ z nowymi władzami

Udział w Zebraniu wzięło 46 delegatów. Przez ostatnie niemal 3 lata, klub nie miał prezesa. Po tym jak w październiku 2017 roku z funkcji tej zrezygnował Grzegorz Wrona, rolę pełniącego obowiązki sprawował Andrzej Podgórski.

W swoim sprawozdaniu z działalności zarządu za ostatnią kadencję, Podgórski wymienił szereg sukcesów jakie klub osiągnął w rozgrywkach seniorów i grupach młodzieżowych. Przedstawił pokrótce zarys funkcjonowania działającej przy klubie Akademii Piłkarskiej i jej plany. W tym też miejscu zwrócił uwagę na niedostateczne w jego opinii wsparcie ze strony władz miasta, podkreślając że dotacja miejska na przestrzeni ostatnich lat nie wzrasta mimo rozwoju klubu i tym samym rosnących potrzeb, niezbędnych do dalszego sprawnego funkcjonowania.

Mimo ujemnego bilansu zysków i strat za ostatnie 4 lata, uwag do spraw finansowych klubu nie miała też Komisja Rewizyjna i na jej wniosek ustępujące władze dostały absolutorium.

W trakcie zebrania wręczono pamiątkowe statuetki sponsorom, partnerom i firmom współpracującym. Ponadto obecny na Zebraniu prezes PPPN Jan Kowalczyk wręczył Złotą Odznaką PPPN Wiesławowi Wojasowi, srebrną Andrzejowi Podgórskiemu, a brązową otrzymali: Tomasz Gorczyk, Michał Rubiś i Jan Buczek.

Piotr Mruk, Paweł Luberda i Sławomir Strycharz to nowa Komisja Rewizyjna.

W trakcie zebrania dokonano też zmian w statucie klubu, co ja podkreślają władze jest konieczne do dalszego jego rozwoju. M.in do 5 lat wydłużona została kadencja zarządu, która do tej pory wynosiła 4 lata. Klub od teraz będzie mógł prowadzić działalność gospodarczą, niezbędną do tego by pozyskać nowe źródła finansowania. 

Maciej Zubek 08.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również