NKK na klasyku Beskidzkim

11 maja 2017 13:18

W samym sercu Beskidu Niskiego odbył się wyścig kolarski - Klasyk Beskidzki. Trasa liczyła 58 km z przewyższeniem nieco ponad 1000 metrów. Dla wielu wyścig ten jest pierwszym sprawdzianem formy nad którą kolarze pracowali przez całą zimę. Nowotarski Klub Kolarski  pojawił się na starcie w licznym składzie, bo aż jedenastoosobowym.

Wszyscy zawodnicy NKK spisali się doskonale. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem naszego klubu został Robert Bobka, który w swojej kategorii  wiekowej M3 stanął na najwyższym stopniu podium, a w kategorii Open był dziewiąty. Dodać w tym miejscu należy, że łącznie sklasyfikowanych zostało 374 zawodników. Ponadto wysokie miejsca pozostałych zawodników z Nowego Targu przyczyniły się do zajęcia trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.