Kamery live
prognoza pogody

“Nigdy nie jest za późno” – z Rafałem Sroką o nauce jazdy na łyżwach

Wyciszenie Włącz dźwięk

Od kilkunastu do 40 dzieci w wieku od 3 – 12 lat bierze udział w darmowych lekcjach jazdy na łyżwach zorganizowanych – już po raz kolejny – przez MMKS Podhale na tafli Miejskiej Hali Lodowej. Zajęcia prowadzi Rafał Sroka – olimpijczyk, były reprezentant Polskiej Kadry Hokeja na Lodzie. Zapytaliśmy go o kilka rzeczy związanych z nauką jazdy na łyżwach. 

-Jaki wiek jest najlepszy, żeby zacząć naukę jazdy na łyżwach?

– Wydaje mi się, że 6-7 lat jest najlepszym wiekiem do rozpoczęcia nauki. Młodsze dzieci mogą się zrazić i później już nie będą chciały uczyć się jeździć na łyżwach.

-Czy generalnie dzieci chętnie uczą się tej trudnej sztuki?

-Myślę, że tak. Jak wszędzie, najtrudniejsze są początki. Musimy je oswoić z lodem przede wszystkim, troszeczkę na kolankach na początku. Tutaj najważniejsze jest, żeby złapały równowagę, później już nie ma problemu.

Zimowe ferie z MMKS Podhale Nowy Targ – bezpłatna nauka jazdy na łyżwach!

-Czy – patrząc na takie początkujące dzieci – można już określić, że ktoś nadaje się na dobrego łyżwiarza, być może mistrza?

-Ciężko powiedzieć. Każde dziecko ma inne predyspozycje. Niektóre mają lepszą równowagę i szybciej łapią te ćwiczenia, ale to, że ktoś łapie te rzeczy nieco wolniej nie wyklucza, żeby takie dziecko w przyszłości było, nie wiem, mistrzem jazdy na łyżwach.

-Czy jazdy na łyżwach można nauczyć się w każdym wieku?

-W każdym wieku. Nigdy nie jest za późno. Na pewno w późniejszym wieku jest trudniej, najłatwiej uczyć się dziecku, bo dzieci nie mają lęku w sobie, ale nie ma tutaj żadnej bariery wiekowej. 

-Dziękuję za rozmowę.

-Dziękuję.

rozm. Aleksandra Sadowicz

os 22.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Tatuś 05:53 24.01.2019

To nie jest nauka jazdy na łyżwach tylko nauka przemieszczania i chodzedzenia po lodzie w łyżwach z jazda nie ma nic wspólnego to jest na sile robienie szumu medialnego by miasto wysłało przelew na Mmks ktory skonsumuje Tatry ski.

*ANONIM* 15:38 24.01.2019

Widzę że jesteś trenerem i wiesz lepiej jak się uczy dzieci jeździć na łyżwach. Jesteś sfrustrowanym tatusiem bo może twoje dziecko nie ma talentu .Jak piszesz komentarz to miej odwagę się podpisać z imienia i nazwiska Pozdrawiam Sroka Rafał

Tatuś 05:40 25.01.2019

A jednak nareszcie a ja myślałem Rafał że na życie patrzysz bez emocji chciałem tylko mobilizować ciebie i i innych trenerów do lepszej pracy i otwarcia się na wszystkie dzieci. Ps.Tez mam papiery trenerskie tylko nie mam powołania do tego.

Zobacz również