Kamery live
prognoza pogody

Niezapomniany wieczór! (VIDEO)

2 stycznia 2017 20:09
Wyciszenie Włącz dźwięk

Za nami trzecia edycja Nowotarskiego Winter Classic czyli Noworocznego Meczu Hokeja na otwartym powietrzu. Kto nie był, niech żałuje! 

Ta edycja zdecydowanie, pod względem atrakcyjności, przebiła dwie wcześniejsze. –  Drugi rok z rzędu imprezie przyświecał charytatywny cel. Rok temu pomagano Ani Garcarz z Waksmunda. Zresztą i tym razem jej rodzice zjawili się na imprezie  – Przyjechaliśmy bo chcemy podziękować za to co zrobiliście dla Ani. Pieniądze które zebrano bardzo pomogły w jej leczeniu i rehabilitacji. Dziękujemy i gorąco namawiamy by pomagać innym potrzebującym – apelował tata Ani, Michał Garcarz.

Tym razem zbierano pieniążki dla walczącego z chorobą nowotworową 13 letniego młodego hokeisty Maksyma Batkiewicza z Nowego Targu, podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy. Maksym osobiście nie mógł stawić się na imprezie, ale w jego imieniu organizatorom i wszystkim obecnym dziękowała mama Brygida. Ci którzy zjawili się na meczu nie szczędzili pieniędzy. Można było wziąć udział w loterii wielu cennych gadżetów i voucherów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się aukcję pamiątek znanych polskich sportowców m.in. hokeistów Patryk Wronki i Marka Batkiewicza czy też zawodnika MMA Mameda Chalidowa.

Po raz pierwszy czynny udział w imprezie wzięli też hokeiści pierwszej drużyny TatrySki Podhala Nowy Targ. 

Patronat nad imprezą objął burmistrz Grzegorz Watycha, który także zjawił się na niej i osobiście gratulował pomysłu i jego realizacji. Nie brakowało też i muzycznych atrakcji, które zafundował znany i lubiany w naszym regionie zespół „Ahaju Fusión Boliwia”. Nie można nie wspomnieć o sportowym aspekcie imprezy. Tradycji stało się za dość i ponownie zwycięsko z konfrontacji „Młodych” na „Starych” wyszli Ci pierwsi. Tym razem – przeciwnie do ubiegłych lat – mecz miał jednak bardzo zacięty przebieg. Po dwóch tercjach wynik był remisowy 2:2 W trzeciej, decydujące odsłonie gole – konkretnie dwa – zdobywali już tylko „Młodzi”.

 

NT24TV 02.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również