Kamery live
prognoza pogody

Niewybuch w Lipnicy Wielkiej

5 maja 2021 17:27

W lesie w Lipnicy Wielkiej znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Znajdował się on pod drzewem w odległości kilkunastu metrów od drogi dojazdowej. Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

Niewybuch w Lipnicy Wielkiej

Wczoraj w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w lesie w Lipnicy Wielkiej.  Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, którzy zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostępem dla osób postronnych i do czasu przyjazdu saperów. Dzisiaj pocisk został zabezpieczony i zabrany przez wojskowych saperów.  

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również