Kamery live
prognoza pogody

Niewybuch w Harklowej

31 marca 2023 17:04

30 – centymetrowy pocisk moździerzowy znalazł mieszkaniec Harklowej na swojej działce. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, a niewybuch – przewieziony do neutralizacji przez saperów z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa.

Niewybuch w Harklowej

W środę (29 marca br.) po południu, dyżurny nowotarskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na działce w miejscowości Harklowa. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Prewencji, którzy zabezpieczyli rejon znaleziska. Z kolei funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadził rozpoznanie i stwierdził, że to pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O zdarzeniu powiadomiono 16. Batalion Powietrznodesantowy z Krakowa. Saperzy z tej jednostki wczoraj zabezpieczyli pocisk, a następnie przewieźli na poligon do neutralizacji.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 31.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również