Kamery live
prognoza pogody

Nieuzasadniona agresja kierowców na drodze w Zakopanem

8 stycznia 2024 08:37

4 stycznia br. policjanci zakopiańskiej drogówki zostali wezwani do kolizji pojazdów, do której miało dojść podczas wyprzedzania. Ze zgłoszenia wynikało również, że konflikt między kierowcami narasta, dochodzi do rękoczynów.

Nieuzasadniona agresja kierowców na drodze w Zakopanem

Jak informuje zakopiańska policja na miejscu policjanci uspokoili kierowców i wysłuchali każdego z nich, aby ustalić, co tak naprawdę się stało.

– Kierowca chevroleta na niemieckich numerach rejestracyjnych utrzymywał, że kierowca volvo podczas wyprzedania spowodował kolizję. O zdarzeniu rzekomo miał świadczyć odgłos kolizji – uderzenia w karoserię. Policjanci sprawdzili karoserie obu pojazdów i wykluczyli, aby doszło do kontaktu pomiędzy pojazdami w czasie jazdy. 30-latek kierujący chevroletem zobowiązał się do pokrycia szkód w volvo na zakopiańskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy spisali stosowne oświadczenia – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Rzecznik podkreśla również, że „wystarczyło przecież zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i spokojnie porozmawiać”.

– Nieuzasadniona niczym agresja stwarza dla uczestników ruchu drogowego realne zagrożenie. Zajeżdżanie sobie nawzajem drogi jest niedopuszczalne – zaznacza.

Na stronie Małopolskiej Policji znajduje się specjalna skrzynka kontaktowa, na którą można przesyłać filmy z kamer samochodowych, dokumentujące agresywne zachowania na drodze oraz wykroczenia.

– Jednocześnie informuję, że w przypadku sytuacji niebezpiecznych należy niezwłocznie zgłaszać interwencje pod numerem alarmowym 112 – podsumowuje rzecznik. 

ag 08.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również