Kamery live
prognoza pogody

Nieudane zakończenie sezonu zasadniczego.

19 lutego 2021 22:51

Wyjazdową porażką 2:5 z Ciarko STS Sanok hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ zakończyli sezon zasadniczy. „Szarotki” ostatecznie do play-off przystąpią z siódmego miejsca i w pierwszej rundzie (do czterech wygranych) ich rywalem będzie drużyna JKH Jastrzębia.

Nieudane zakończenie sezonu zasadniczego.

Od samego początku fatalnie ten mecz się układał dla podopiecznych Andrieja Gusowa, którzy już pierwszą tercję przegrali 0:2. Powodem tego była przede wszystkim ich olbrzymia nieskuteczność. Nowotarżanie seryjnie bowiem marnowali dogodne do zdobycia gola sytuacje. Nawet grając przez 83 sekundy w liczebnej przewadze, nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego w sanockiej bramce Patrika Spesnego. 

To też błyskawicznie się zemściło i chwilę po tym jak sanoczanie wybronili podwójne liczebne osłabienie, po kontrataku prowadzenie dał im, obchodzący w tym dniu dwudzieste urodziny Maciej Witan.  Jak należy rozgrywać liczebną przewagę sanoczanie pokazali nowotarżanom w 16 min. Świetną akcję fińskiego duetu Riku Shivonen – Etu Elo, sfinalizował ponownie Witan.

W drugiej tercji obraz gry się nie zmienił. Podhalanie w ofensywie dalej bili „głową w mur”. W defensywie zaś zaczęli seryjnie łapać kary i w 35 minucie kosztowało ich to stratę trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Jasperi Vikila, który skutecznie dobił strzał Eemeli Pipo.

W ostatnich 20 minutach nowotarżanie sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką i  już nawet nie podjęli próby pościgu za gospodarzami. Ci z kolei przypieczętowali wygraną dwiema bramkami, w obu przypadkach kolejny raz wykorzystując liczebną przewagę. Najpierw do bramki Odrobnego trafił Eetu Elo, a następnie Witan. Przy prowadzeniu 5:0 sanoczanie nieco poluzowali swoje szeregi defensywne i w odstępie 24 sekund golami Fabiana Kapicy i Adriana Gajora nowotarżanie zmniejszyli rozmiary porażki. 

Play-off rusza 23 lutego. Pierwsze dwa mecze (24 i 25 lutego) Podhale rozegra w Jastrzębiu, dwa następne (28 lutego i 1 marca)  w Nowym Targu. Jeżeli po 4 meczach losy rywalizacji nie będą rozstrzygnięte to terminy ewentualnych kolejnych meczów to: 4 marca (Jastrzębie), 6 marca (Nowy Targ) i 8marca (Jastrzębie).

Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Bramki: 1:0 Witan (Sihvonen, Elo) 11 2:0 Witan (Elo) 16, 3:0 Vikilla (Piipo, Elo) 35, 4:0 Elo (Vikilla, Piippo) 47, 5:0 Witan (Elo, Vikila)  56 5:1 Kapica 58, 5:2 Gajor (Hiltunen, Pettersson) 58.

Podhale: Odrobny – Kubat, Chaloupka, Babincew, Vachovec, Kułakow – Jaśkiewicz, Gajor, Hiltunen, Neupauer, Pettersson – Sulka, Mrugała, Bepierszcz, Bryniczka, Svec – P. Wsół, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, F. Kapica.

Kary: 41 min – 34 min. 

Maciej Zubek 19.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również