Kamery live
prognoza pogody

Nietypowa interpelacja w sprawie demontażu starych torów kolejowych

28 listopada 2020 10:24

Dość  nietypowa interpelacja trafiła  ostatnio na biurko burmistrza. Jedna z radnych zawnioskowała o to, by usunąć nieużywane tory kolejowe znajdujące się w lesie Bór. “Uprzejmie informuję, że w związku z aktualną tendencją powrotu do transportu kolejowego w kraju, w chwili obecnej nie planuję demontażu torowiska kolejowego usytuowanego w tzw. “Borze Kombinackim” – odpowiedział burmistrz Nowego Targu, dodając także, że “aktualna pozostaje perspektywa – przy oczekiwanym wsparciu rządu – odbudowy i uruchomienia nieczynnych linii celem obsługi podmiotów usytuowanych wzdłuż niefunkcjonującego obecnie torowiska”.

Nietypowa interpelacja w sprawie demontażu starych torów kolejowych

zdęcie. poglądowe

To jedna z interpelacji Ewy Pawlikowskiej, złożona podczas ostatniej sesji. Radna zawnioskowała o “usunięcie  starych i nieużywanych torów kolejowych znajdujących się w  lesie “Bór”. “

-Z tego, co wiem, jest to terem miejski, a wciąż są  pozostałości torów – mówiła podczas sesji. 

Na stronie Urzędu Miasta opublikowano właśnie odpowiedź burmistrza Grzegorza Watychy na tę interpelację.

“W odpowiedzi na Pani interpelację złożoną na Sesji Rady Miasta Nowy Targ w dniu 16 listopada 2020 roku w sprawie usunięcia starych i nieużywanych torów kolejowych znajdujących się w lesie Bór uprzejmie informuję, że w związku z aktualną tendencją powrotu do transportu kolejowego w kraju oraz ukierunkowaniem Rządu RP na poprawę warunków funkcjonowania przewoźników kolejowych oraz zwiększenie dostępności transportu kolejowego, w chwili obecnej nie planuję demontażu torowiska kolejowego usytuowanego w tzw. “Borze Kombinackim”.

Zrównoważony rozwój systemu transportowego jest w obecnych czasach jednym z kluczowych zagadnień w kraju. Dobrze zaplanowane i modernizowane zgodnie z wymogami ochrony środowiska linie kolejowe mają zagwarantować kolei status ekologicznego środka transportu. Zmiany na liniach kolejowych dedykowane są także poprawie standardu przewozów towarowych. Mając na uwadze powyższe, aktualna pozostaje perspektywa (przy oczekiwanym wsparciu Rządu RP) odbudowy i uruchomienia nieczynnych linii celem obsługi podmiotów usytuowanych wzdłuż niefunkcjonującego obecnie torowiska.”

os 28.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również