Kamery live
prognoza pogody

Nietypowa inicjatywa Województwa podczas Małopolska Joy Ride Festiwalu

23 maja 2018 09:09

W dniach 25-27 maja odbędzie się siódma edycja Małopolska Joy Ride Festiwal. Chcąc wykorzystać pozytywną energię panującą na Festiwalu, z inicjatywy Małopolski przeprowadzona zostanie zbiórka rowerów na rzecz podopiecznych- Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka.

Nietypowa inicjatywa Województwa podczas Małopolska Joy Ride Festiwalu

FESTIWAL ROWEROMANIAKÓW

Tegoroczna edycja Joy Ride planowana jest na ostatni weekend maja. Areną wydarzeń po raz kolejny zostaną kultowe Kluszkowce, szczycące się przepiękną panoramą na Jezioro Czorsztyńskie oraz Tatry. Festiwal przyciągnie 2000 zawodników, którzy zmagać się będą ze sobą w ośmiu widowiskowych dyscyplinach rowerowych, a w tym atrakcja dla najmłodszych czyli Kids Race – darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 13 lat. Dla widzów z pewnością najbardziej widowiskową konkurencją okaże się Marin Best Whip Contest. Jest to konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować. Rozgrywana przy Zachodzie słońca zapewni niezapomniane wrażenia.

JOY RIDE TO NIE TYLKO ZAWODY ROWEROWE

To również targi i testy sprzętu rowerowego. Niemalże 60 wystawców pojawi się na terenie festiwalu oferując produkty sportowe w specjalnych cenach. Podczas wszystkich festiwalowych dni będzie można przetestować najnowsze modele rowerów, w tym e-bike czyli rowery ze wspomaganiem elektrycznym.

Dodatkowo, w niedzielę będzie można wziąć udział w charytatywnych szkoleniach rowerowych, z fizjoterapii czy pierwszej pomocy.

NOWA KOSZULKA ZA STARY ROWER

Festiwal, który co roku przyciąga tysiące osób to doskonała szansa, aby zrobić coś dobrego dla podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka. Stąd pomysł na przeprowadzenie akcji charytatywnej.

Jej celem będzie zbiórka rowerów i małych rowerków, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu oraz dzieciakom z domów dziecka. .

Jednośladowce można oddawać do namiotu Małopolski w każdy z festiwalowych dni, w godzinach od 10:00-17:00. Zostawiany sprzęt musi być w pełni sprawny i w dobrym stanie technicznym. W zamian za to, oprócz satysfakcji, każdy biorący udział w akcji dostanie koszulkę Małopolska Joy Ride Festiwal.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu: www.malopolskajoyridefestiwal.pl

mat. prasowe

os 23.05.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również