Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy traktorzysta

27 października 2021 11:20

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali do kontroli traktorzystę. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a na błotniku przewoził … trzeźwego pasażera, który posiadał prawo jazdy.

Nietrzeźwy traktorzysta

We wtorek około godziny 9.00 rano w Lipnicy Wielkiej, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zauważyli jadący ciągnik rolniczy, który posiadał niesprawne oświetlenie. Za kierownicą pojazdu siedział 67-letni mężczyzna, a na błotniku przewoził pasażera. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu i „wydmuchał” ponad pół promila. W związku z kierowaniem ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Pojazd został przekazany pasażerowi, który był… trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia – prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł oraz przewożenie ciągnikiem większej liczby osób niż dopuszczają to przepisy.

os 27.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również