nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nietrzeźwy rowerzysta z ponad 3,7 promila

Słoneczna pogoda sprawiła, że w weekend na drogach pojawiło się wielu miłośników rowerów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jazda na rowerze nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. O tym, że jazda na jednośladzie pod wpływem alkoholu jest zabroniona,  zapomniał niestety  47-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ, który poruszał się „wężykiem” w sobotni wieczór w miejscowości Waksmund. 

Mężczyzna jadący „wężykiem” został zatrzymany do kontroli w sobotę wieczorem w Waksmundzie przez funkcjonariuszy drogówki. -Po badaniu okazało się, że ma ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie – podaje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Nietrzeźwi kierujący stwarzają duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.  47-latkowi za popełnione wykroczenie z art. 87§1a k.w. grozi teraz grzywna nawet do 5 000 złotych albo kara aresztu. W tej sytuacji sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

fot. arch. nowytarg24.tv

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna