Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję w Maniowach

27 listopada 2020 11:51

32-letni kierujący volkswagenem uderzył w opla, a następnie wjechał do rowu. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w środę po południu w miejscowości Maniowy, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 969. 

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję w Maniowach

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, jadąc w kierunku Nowego Targu nagle zjechał na prawą stronę i uderzył w stojącego na skrzyżowaniu i oczekującego na możliwość włączenia się do ruchu opla, a następnie wjechał do rowu.

-32-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego, kierujący volkswagenem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Twierdził, że nie wie jak doszło do zderzenia, bo on sam jechał prawidłowo. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic poważnego się nie stało. 32-latek stracił prawo jazdy. Odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności – podaje nowotarska policja. 

Kierowca na tzw. „podwójnym gazie” wsiadając za kierownicę pojazdu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek! Piłeś? Nie jedź!

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również