Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierujący quadem wjechał w bramę wjazdową

26 kwietnia 2021 13:29

Nietrzeźwy kierujący quadem wjechał w bramę wjazdową do posesji i oddalił się z miejsca zdarzenia. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierujący quadem wjechał w bramę wjazdową
 
W sobotę około godziny 20, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w Szczawnicy. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali właścicieli uszkodzonej bramy, a w rejonie posesji mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się oddalać.
 
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten kierował quadem i uderzył w bramę wjazdową do posesji, po czym oddalił się z miejsca zostawiając quada. Po chwili jednak wrócił i odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia, po czym ponownie wrócił, aby „dogadać się” w sprawie uszkodzonej bramy, wtedy właśnie na miejsce przyjechali policjanci.
 
Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.
 
Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe.  Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni.
 
źródło: KPP Nowy Targ
os 26.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również