Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierowca w Nowym Targu – stracił prawo jazdy i samochód

21 maja 2024 11:44

Pijany 43-latek wjechał w ogrodzenie, badanie wykazało blisko 2 promile. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia, grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nowymi przepisami stracił także samochód, który został odholowany na parking strzeżony.

Nietrzeźwy kierowca w Nowym Targu - stracił prawo jazdy i samochód

W sobotę o północy policjanci prewencji nowotarskiej komendy podczas patrolu centrum Nowego Targu zauważyli citroena, którego kierowca zignorował znak STOP, jechał bez wymaganego oświetlenia i miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak jechał dalej. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie.

43-latek, który kierował citroenem był pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy i grozi mu kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To nie był jednak koniec konsekwencji za popełnione przestępstwo. Zgodnie z nowymi przepisami stracił także swój samochód. Pojazd został skonfiskowany i odholowany na parking strzeżony.

 

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 21.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również