Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

25 października 2022 08:31

Blisko 3 promile miał 42-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który spowodował kolizję drogową i odjechał. Szybko został ujęty przez poszkodowanego kierowcę toyoty, który pojechał za nim, uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Dzięki reakcji mężczyzny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

W sobotę (22 października br.) około godziny 19, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierowcy w miejscowości Frydman. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zastali poszkodowanego kierowcę oraz sprawcę kolizji, który siedział zamknięty w swoim bmw i udawał, że śpi. Policjanci ustalili, że kierowca samochodu osobowego marki Toyota jadąc w kierunku miejscowości Krempachy zauważył jadące z naprzeciwka środkiem drogi bmw. Aby unikną czołowego zderzenia, kierujący toyotą zjechał na pobocze. Pomimo tego  pojazdy zderzyły się lusterkami, jednak sprawca nie zatrzymał się i pojechał dalej. Poszkodowany kierowca natychmiast zawrócił i pojechał za uciekinierem. BMW jechało środkiem drogi, a kierowca miał problem z utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że mógł być pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie, zbliżając się do skrzyżowania, kierowca toyoty wyprzedził go, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Kiedy wysiadł z samochodu i podszedł do bmw, kierowca zamknął się w pojeździe i udawał, że śpi. Dopiero po przyjeździe patrolu policji ,42-latek wysiadł z samochodu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugiemu badaniu 42-latek już nie był wstanie się poddać, dlatego została pobrana mu krew do badania. Ponadto mężczyzna  posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z uwagi na brak możliwości przekazania samochodu osobie uprawnionej, pojazd został odholowany na parking strzeżony. 

Za popełnione przestępstwa i wykroczenie, mieszkaniec gminy Łapsze Niżne odpowie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowania zdarzenia drogowego, ubezpieczyciel zażąda zwrotu pieniędzy za wypłacone odszkodowanie. 

os 25.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również