Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował ładowarką teleskopową

28 maja 2024 14:00

Pijany 42-latek na terenie gminy Czarny Dunajec dwukrotnie kierował ładowarką teleskopową. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiadał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował ładowarką teleskopową

W piątek około godziny 9 rano policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie jeżdżącym ładowarką teleskopową. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon na terenie jednej z miejscowości w gminie Czarny Dunajec, gdzie zauważyli wskazany pojazd. Ładowarką kierował 42-letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.75 promila. Dodatkowo posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd nie został skonfiskowany z uwagi na to, że mężczyzna nie jest jedynym właścicielem. W takim przypadku sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został zwolniony.

Po kilku godzinach ponownie wsiadł za kierownicę ładowarki. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile. 42-latek został zatrzymany, następnie przewieziony do nowotarskiej komendy i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.  Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 28.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również