Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwi jednośladowcy

19 kwietnia 2019 13:51

Po ubiegłotygodniowym ochłodzeniu wiosna ponownie daje o sobie znać. To miód na serce dla wszystkich rowerzystów, którzy po długiej i śnieżnej zimie nareszcie będą mogli skorzystać z lokalnych ścieżek rowerowych. Radość wśród niektórych z nich może być nawet zbyt wielka – Policjanci z nowotarskiej komendy powiatowej przypominają, że poruszanie się rowerem po alkoholu jest karalne.

Nietrzeźwi jednośladowcy

Wiosenna pogoda sprawiła, że na drogach pojawiło się wielu miłośników jednośladów. Rowerowe wycieczki to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Pamiętajmy jednak, że jazda rowerem nie zwalnia nas z przestrzegania przepisów. Siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest zabronione, o czym niestety zapominają również kierujący rowerami.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci ujawnili czterech nietrzeźwych rowerzystów. W sobotnie (13.04.2019) południe w Czarnym Dunajcu 60 i 37-latek mieli ponad promil alkoholu w organizmie. W środę po południu w Lipnicy Wielkiej 65-latek miał ponad pół promila, a  wieczorem w Krauszowie rekordzista miał ponad 3 promile.

Nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany przez policjantów mandatem karnym ( 500 zł ). Jeżeli sprawa trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeżeli widzimy osobę pod wpływem alkoholu, która ma zamiar wsiąść za kierownicę, reagujmy. Pijani kierowcy stwarzają duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

/źródło: KPP Nowy Targ/

 

Piotr Starmach 19.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również