Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwa 55-latka wsiadła za kierownicę. Spowodowała kolizję

15 kwietnia 2022 14:15

Nietrzeźwa 55-latka wsiadła za kierownicę samochodu i spowodowała kolizję drogową. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Nietrzeźwa 55-latka wsiadła za kierownicę. Spowodowała kolizję

Minionej nocy, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zostali wezwani do zdarzenia drogowego w centrum miejscowości.  Na miejscu zastali osoby poszkodowane w kolizji oraz sprawczynię, która – jak się okazało-  była pod wpływem alkoholu. Kobieta po wyjściu z samochodu miała problem z utrzymaniem równowagi.

-Funkcjonariusze ustalili, że 55-latka jechała swoim renault od strony Rynku, kiedy na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka toyotą – informuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 

Za popełnione przestępstwo kobieta straciła prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka, kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. 

Policja apeluje o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do niewyobrażalnej tragedii!

os 15.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również