Kamery live
prognoza pogody

Niektórzy mieszkańcy Nowego Targu nadal spalają odpady. Burmistrz apeluje o przestrzeganie zakazu

29 listopada 2021 15:49

Od połowy października, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 47 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Pobrano sześć  kolejnych próbek paleniskowych w związku z podejrzeniem spalania odpadów, a Sąd Rejonowy nałożył trzy kary finansowe dla mieszkańców, którzy dopuścili się tego procederu w lipcu br. 

Niektórzy mieszkańcy Nowego Targu nadal spalają odpady. Burmistrz apeluje o przestrzeganie zakazu

W ostatnim czasie, Sąd Rejonowy w Nowym Targu zakończył trzy postepowania w sprawach potwierdzonego przez pracowników Urzędu Miasta procederu spalania odpadów w domowych paleniskach. Może nieco bulwersować fakt, że sprawy dotyczą próbek pobranych poza sezonem grzewczym – w dniach 1 i 5 lipca 2021 r. Na osoby obwinione nałożone zostały kary w wysokości 1710,40 zł, 1600 zł i 1650 zł, w tym koszty sądowe. Pobrano sześć kolejnych próbek z nieruchomości, w których jest podejrzenie spalania odpadów. Próbki zostały przesłane do akredytowanego laboratorium. 

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha raz jeszcze zaapelował do mieszkańców o niespalanie odpadów. 

-Szanowni Mieszkańcy Nowego Targu oraz okolicznych miejscowości, apeluję do Państwa o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spalania odpadów. Wrzucając odpady do ognia nie pozbywamy się problemu, a łamiemy prawo, narażając siebie i naszych bliskich na ryzyko zachorowań, m.in. na choroby nowotworowe. Przekłada się to również na złą jakość powietrza co obrazują wyniki pomiarów na stacji monitoringu w Nowym Targu, w szczególności wysokie stężenia benzoalfapirenu – argumentował burmistrz. 

 

os 29.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również