Kamery live
prognoza pogody

Niedziela w Parku – sportowa, muzyczna i eko (galeria zdjęć)

17 września 2018 09:57

Aż cztery różne wydarzenia gościły wczoraj w Parku Miejskim i najbliższej okolicy. Było mocno sportowo i energicznie (II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza, Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu 2018), a z drugiej strony nastrojowo i muzycznie (szereg koncertów w ramach Festiwalu Piosenki Turystycznej). Nie brakło też ekologii i edukacji, skierowanej do starszych, ale i  młodszych mieszkańców. Wydarzeniu przyświecał charytatywny cel. 

Niedziela w Parku - sportowa, muzyczna i eko (galeria zdjęć)

Na przygotowany w parku event złożyły się de facto aż cztery różne wydarzenia. Z pozoru zupełnie ze sobą niezwiązane, ciekawie się uzupełniały, tworząc jeden wielki sportowo-muzyczno-ekologiczny misz masz. W Parku i najbliższej okolicy rozegrały się w tym dniu dwie duże imprezy sportowe: organizowany przez Winter Classic Nowy Targ, II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza oraz Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu na kole, w ramach którego odbyły się również wyścigi rowerowe dla dzieci.

Wydarzenia sportowe i towarzyszące im atrakcje (ścianka wspinaczkowa, dmuchaniec, warkoczyki, malowanie buziek, gofry) miały swój charytatywny cel – zbiórkę środków na leczenie 7-letniego Mike’a Malinowskiego, syna byłego hokeisty drużyny Podhala.

Niezależnie od imprez sportowych, altana już od południa stała się miejscem artystycznych występów w ramach I Festiwalu Piosenki Turystycznej, zainaugurowanego dwa dni wcześniej w Kolibie na Łapsowej Polanie. Przez scenę przewinęło się wielu artystów, również tych najmłodszych. Zabrzmiała klasyka piosenki turystycznej i nie tylko. Był blues i poezja śpiewana w najlepszym wydaniu. Nie brakło też okazji do wspólnego śpiewu.

W cały szereg sportowo-muzycznych atrakcji świetnie wkomponował się dofinansowany ze środków unijnych Piknik Ekologiczny. Prezentacja najnowocześniejszego sprzętu i technik grzewczych, konsultacje ze specjalistami od odnawialnych źródeł energii oraz nietuzinkowe warsztaty ekologiczne dla dzieci zjednały sobie wielu amatorów.

Słoneczny, pełen atrakcji dzień zwieńczyło wręczenie medali i dyplomów dla zwycięzców turnieju siatkówki plażowej i kolarskiego Grand Prix przez burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychę.

Wyniki Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu:

Wyścig australijski eliminacyjny 1. Krzysztof Kępa 2. Jakub Surówka 3. Janusz Bala Wyścig główny punktowy 1. Robert Bobka 2. Krzysztof Kępa 3. Tomasz Koszarek Klasyfikacja generalna – punktowe wyścigi 1. Krzysztof Kępa 2. Tomasz Koszarek 3. Jakub Surówka 4. Robert Bobka 5. Marcin Domin 6. Bartłomiej Iskrzycki

Zwycięzcy II Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza:

  1. Mateusz Łabuz i Tomasz Dudek
  2. Hubert Stręk i Piotr Pieniążek
  3. Aleksander Słonina i Maciej Tupta

 

/os

 

os 17.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również