Kamery live
prognoza pogody

Niedokończona podróż Algierczyków

9 czerwca 2020 23:50

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem w ramach wymiany informacji z policjantami Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali w sobotę w Rabie Wyżnej dwóch obywateli Algierii, którzy nie posiadali dokumentów. 

Niedokończona podróż Algierczyków

Cudzoziemcy przyjechali do Polski w ukryciu pod naczepą pojazdu ciężarowego, którym realizowany był przewóz rusztowań metalowych z Bośni i Hercegowiny do Polski. Kierujący pojazdem obywatel Polski podczas postoju pojazdu na stacji paliw usłyszał głosy dobiegające ze spodu naczepy. Po sprawdzeniu okazało się, iż w bardzo małej przestrzeni pod spodem pojazdu ok. 2 m x 2 m x 40 cm znajdowało się dwóch mężczyzn.

Cudzoziemcy w wieku 37 oraz 39 lat przyjechali do Polski w takich warunkach aż z Bośni i Hercegowiny. Swój kraj pochodzenia opuścili ok. 1, 5 roku temu w poszukiwaniu lepszego życia. Ich celem podróży była Europa Zachodnia, głównie Niemcy. Mężczyźni kilkakrotnie bez skutku podejmowali próby przedostatnia się do wymarzonego życia. W końcu zdecydowali się że pojadą do Polski, a jak się uda to zobaczą co dalej. Ich podróż życia zakończyła się w Rabie Wyżnej.

Cudzoziemcom zostały przedstawione zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom oraz wymierzono im karę czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Mężczyźni, ze względu na sytuację epidemiologiczną, zostali poddani badaniu na nosicielstwo COVID 19 – uzyskano wyniki negatywne.

Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Targu cudzoziemcy zostaną umieszczeni w  Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Źródło:Karpacki Oddział Straży Granicznej

os 09.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również