Kamery live
prognoza pogody

Niech żyje bal!

Około 260 osób bawiło się i wsparło nowotarską “Chatkę” w trakcie Balu Charytatywnego Burmistrza Miasta. W trakcie całego wieczoru zlicytowano kilkadziesiąt różnych przedmiotów, z których dochód powędruje na działalność lokalnego Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Niech żyje bal!

Tegoroczny Bal Galaktyczny Burmistrza Miasta z Chatką to już piąta edycja cieszącej się dużą popularnością imprezy charytatywnej w Nowym Targu. Za główny motyw organizatorzy wydarzenia postanowili obrać w tym roku galaktykę – oraz wszystko to, co z nią się wiążę. Wśród przybyłych gości nie zabrakło pięknych, mieniących się niczym gwiazdy sukni, marsjańskich czułek i kolorowych peruk, a nawet pełnych strojów potworów rodem z odległych zakątków wszechświata. Dobra atmosfera udzielała się każdemu od samego początku, ale o ile wielobarwność kreacji przyciągała dużą uwagę, o tyle najważniejszy był powód dla którego wszyscy się zebrali – wesprzeć nowotarską “Chatkę”.

 – Spotykamy się tu dla was, dla osób zapracowanych, którzy zakładali jakże potrzebną instytucję, ażeby nie brakło wam sił – mówił w trakcie wznoszenia toastów burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha, kierując swe słowa w stronę członków nowotarskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Niech to też będzie wyraz naszego podziękowania i również życzenia: dużo wytrwałości, żebyście się Państwo nie zrażali potknięciami, które mogą się przytrafiać w życiu, ale tym właśnie radościom swoim podopiecznym. Bo jak widzimy, póki miłość jest w nas, warto jest pracować i pomagać innym.

 

V Bal Galaktyczny Burmistrza Miasta rozpoczęto tradycyjnie od poloneza. Tańczące pary prowadził nie kto inny jak gospodarz Stolicy Podhala. Po wykonaniu polskiego tańca narodowego na scenie pojawił się zespół muzyczny Milky Way, który za pomocą największych przebojów porwał do tańca publiczność.

O muzyczne doznania w późniejszych godzinach zadbał DJ Janush. Pojawiły się również znane twarze, w tym kucharze z telewizyjnego programu MasterChef Polska Mikołaj Rey i Maciej Spectra. Nie brakowało zabawy, wykwintnych posiłków, pokazu tanecznej grupy wykonującej “electric boogie”, ale także ludzi dobrego gestu, którzy chętnie brali udział w zlokalizowanym obok kiermaszu oraz licytacji dzieł podopiecznych nowotarskiej “Chatki”, voucherów i innych przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Tylko w trakcie jednej z licytacji – którą prowadzili znani i lubiani członkowie satyrycznej grupy Śleboda TV – wylicytowano koszulkę hokeistów KH Podhale za trzy tysiące złotych. Dochód z uzbieranych funduszy przekazany zostanie na funkcjonowanie PSONI “Chatka”. Co więcej, władze planują przekazać część środków na modernizację ich dotychczasowej siedziby.

 – Mamy już plan, prace są bardzo zaawansowane jeżeli chodzi o przygotowanie dokumentacji rozbudowy budynku. Czekamy na jakieś programy dotacyjne, ale nie czekamy bezczynnie, cały czas pracujemy, próbujemy sobie jakoś poradzić w taki zastępczy sposób np. wynajmując kolejne pomieszczenia – mówiła podczas balu Grażyna Kukulska, przewodnicząca nowotarskiego koła PSONI, a jednocześnie dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nowym Targu. – Ten czas chcemy wykorzystać na zgromadzenie wkładu własnego, bo przy tak wielkich projektach musimy mieć też własne pieniądze, które mamy nadzieję, uda nam się pomnożyć dzięki Państwa ofiarności i hojności.

Jaką ostatecznie kwotę udało się uzbierać w trakcie V Balu Charytatywnego Burmistrza Miasta na rzecz “Chatki”, dowiemy się w ciągu najbliższych dni. Liczenie środków rozpocznie się jutro. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z Balu Galaktycznego, które znajdziecie klikając na: TUTAJ. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

 

Piotr Starmach 16.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Maria 18:31 17.02.2020

Nawet nie widziałam ze takie bale w nowym targu się odbywają. Czy w przyszłym roku także będzie ?

Balowo 09:14 18.02.2020

Chatka co roku sama robi swój bal andrzejkowy. W tym roku wyjatkowo Bal Burmistrza był na ten cel.

J23 17:00 17.02.2020

Wreszcie coś dla Chatki. Oni naprawdę bardzo potrzebuje każdej pomocy.

Ciekawy 16:58 17.02.2020

A ile kosztowała ta zabawa ja się pytam ?

ODP 09:12 18.02.2020

Bilety były do nabycia w Urzędzie Miasta w cenie 190 zł (koszty balu z biletów)

Majkel 16:56 17.02.2020

Świetna inicjatywa. Brawo dla Burmistrza ze dostrzegł Chatkę.

Zobacz również