Kamery live
prognoza pogody

“Niech Święta będą czasem spotkań przy świetle” – XI Wigilia w Mieście

17 grudnia 2017 22:08

Już po raz jedenasty na nowotarskim rynku odbyła się Wigilia w Mieście. Wydarzenie organizowane przez miejski oddział Związku Podhalan jest okazją, by już na kilka dni przed Bożym Narodzeniem złożyć sobie świąteczne życzenia i po raz pierwszy w danym roku usłyszeć tradycyjne "Na scynście, na zdrowie, na to Boze Narodzenie...".

Wigilia w Mieście zgromadziła na Rynku spore grono mieszkańców przybyłych po to, by chłonąć atmosferę zbliżających się Świąt, spróbować tradycyjnych potraw, współuczestniczyć w tajemnicy Bożego Narodzenia poprzez wspólne słuchanie kolęd i podziwianie Jasełek zainscenizowanych przez Małych Śwarnych.

To ten dzień, kiedy po raz pierwszy słyszymy oficjalne świąteczne życzenia kierowane do mieszkańców przez przedstawicieli władz, ale również dzień, kiedy – już obsypani ziarnami owsa – możemy złożyć życzenia osobiście wszystkim VIP-om wmieszanym w tłum z kawałkami symbolicznej chałki.

Jednym z kulminacyjnych momentów Wigilii w Mieście po raz kolejny stał się moment przekazania burmistrzowi Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha dziękował im za to, że z dużym poświęceniem, w późnych godzinach wieczornych przywieźli ogień z Krzeptówek.

– Chciałbym życzyć wszystkim, żeby te Święta przebiegły w atmosferze spotykania się właśnie w świetle, w którym dostrzeżemy drugiego człowieka, ale też ten drugi człowiek dostrzeże naszą wyciągniętą do niego dłoń i pogodną twarz. Życzę wszystkim zdrowia, pokoju i zrozumienia podczas wigilijnych spotkań. Niech to światło betlejemskie oświetla nasze serca. – powiedział burmistrz Grzegorz Watycha tuż po tym, jak odebrał światełko z rąk harcerzy. 

Życzenia składali też przedstawiciele Związku Podhalan: prezes Józef Knap, Wojciech Groń, Alojzy Lichosyt, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radny wojewódzki Stanisław Barnaś i ks. Mieczysław Łukaszczyk. Artystyczną oprawę zapewnili Mali Śwarni, Chór “Gorce” i Chór UTW. 

 

 

NT24TV 17.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również