Kamery live
prognoza pogody

“Niech nasza obecność tutaj będzie wołaniem o pokój”. Dziś 83. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2022 14:53
Wyciszenie Włącz dźwięk

“Po 24 lutego tego roku nasze poglądy zostały brutalnie zweryfikowane. Pokój niestety nie jest dany raz na zawsze, ale o ten pokój musimy stale zabiegać i myśleć o tym, żeby ta tragedia, to nieszczęście, jakim jest wojna nie powtórzyły się w przyszłości. Niech nasza obecność tutaj będzie wołaniem o pokój dla Ukrainy i dla świata” – powiedział burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha w okolicznościowym przemówieniu podczas dzisiejszych obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości odbyły się tradycyjnie pod Ścianą Pamięci Ofiar Terroru Niemieckiego i Sowieckiego i zostały przygotowane przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu. Wcześniej w kościele św. Katarzyny odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny i Poległych, skąd nastąpił uroczysty przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz, stowarzyszeń i instytucji przez rynek na Plac Kombatantów. Uroczystości poprowadził dyrektor MCK Andrzej Lichosyt. Nie brakło Apelu Pamięci, odczytano także nazwiska mieszkańców Nowego Targu zamordowanych w czasie wojny.

Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta oraz soliści Studia Piosenki “Septyma”. 

os 01.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również