Kamery live
prognoza pogody

Koniówka: niebezpieczne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego

29 maja 2020 13:58

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20, w miejscowości Koniówka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni kierujący fordem nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do przydrożnego rowu, następnie pojazd dachował i zatrzymał się na jezdni. Jak się okazało, kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Koniówka: niebezpieczne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego

W chwili zdarzenia warunki były bardzo trudne, padał deszcz i było ślisko. 25-latek w chwili zdarzenia jechał sam. Na miejscu byli strażacy, którzy jako pierwsi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu.  Mężczyzna z uwagi na obrażenia został przewieziony do szpitala na badania.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli nadal zdarzają się kierowcy, którzy po wypiciu alkoholu decydują się na jazdę. 25-latkowi za popełnione przestępstwo grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. Piotr Duraj

źródło: KPP Nowy Targ

os 29.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również