Kamery live
prognoza pogody

Nie żyje kobieta, która topiła się wczoraj w Dunajcu

19 lipca 2017 14:47

Dziś nad ranem zmarła kobieta, która topiła się wczoraj w Białym Dunajcu. Do zdarzenia doszło przed południem, kiedy 58-latka wskoczyła do rzeki, by ratować swoją 7-letnią wnuczkę. Dziewczynka, która była pod opieką babci wpadła prosto w wir z progu wodnego nieopodal kładki, najprawdopodobniej poślizgnąwszy się.

Nie żyje kobieta, która topiła się wczoraj w Dunajcu

Zarówno dziewczynkę, jak i jej babcię z wody wyciągnął wędkujący nieopodal mężczyzna, jako pierwszy ratując im życie. Siedmiolatka była w dobrym stanie, natomiast jej babcię reanimowano najpierw na brzegu, następnie w szpitalu. Mimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła dziś nad ranem. Ofiarą jest nowotarska lekarka, specjalista medycyny rodzinnej. 

Okolice progu wodnego to bardzo niebezpieczne miejsce, w przeszłości również dochodziło tam do śmiertelnych wypadków utonięć jeszcze w czasach, gdy nie było tam zakazu kąpieli. Jednocześnie, to miejsce przy brzegu Białego Dunajca jest bardzo często odwiedzane przez rodziny z dziećmi, choćby z racji bliskości kładki, idealne do zabawy w rzucanie kamyków, czy obserwację pływających kaczek. Niebezpieczny próg jest tuż obok tego rekreacyjnego terenu.

 

NT24TV 19.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również