Kamery live
prognoza pogody

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany

28 listopada 2022 23:24

Tatrzańscy policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który na widok policji zaczął uciekać. Kierowcy grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany

W nocy z soboty na niedzielę policjanci chcieli zatrzymać kierowcę, który przekroczył prędkość. Zamiast kontroli policjanci ruszyli w pościg. Po chwili powody ucieczki były znane.

– Policjanci zakopiańskiej drogówki w nocy z soboty na niedzielę postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kierowca auta na widok radiowozu i policjanta podającego sygnał do zatrzymania się nagle przyspieszył i zaczął oddalać się w stronę Zakopanego. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca mercedesa nagle zjechał z „zakopianki” i zatrzymał się na stacji paliw w Poroninie. Tam policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę z powiatu wielickiego, który jak się później okazało kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w jego organizmie – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu już stracił prawo jazdy. – a znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości 36-latek w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna – mówi o dalszych konsekwencjach asp. sztab. Roman Wieczorek.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 28.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również