Kamery live
prognoza pogody

Nie wszyscy mieszkańcy spieszą się z odbiorem zamówionego węgla. Burmistrz apeluje

27 grudnia 2022 12:58

694 – tyle wniosków o zakup preferencyjny węgla wpłynęło od mieszkańców Nowego Targu do Urzędu Miasta. Nie wszyscy chętni spieszą się jednak z wpłatami i odbiorem opału. “Proszę o niezwłoczne odebranie zamówionego węgla, aby nie zalegał na składzie, gdzie narażony jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych” – apelował podczas ostatniej sesji burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. Cena węgla dystrybuowanego przez UM wynosi 1950 zł brutto za tonę i obejmuje koszty transportu do mieszkańca na wskazany we wniosku adres. 

Nie wszyscy mieszkańcy spieszą się z odbiorem zamówionego węgla. Burmistrz apeluje

Umowa dotycząca sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych została podpisana przez burmistrza Nowego Targu z Polską Grupą Górniczą S.A. w dniu 29 listopada. W ramach umowy PGG zobowiązała się do dostarczenia w bieżącym roku 1 026 ton węgla w bieżącym roku. Łączny koszt zakupu węgla zgodnie z umową wynosi 1 mln 539 tys. zł.

-Na dzień dzisiejszy ma dojechać cała ilość węgla, którą nam PGG zaoferowało, czyli trochę ponad tysiąc ton – poinformował podczas ostatniej sesji burmistrz Grzegorz Watycha Natomiast nie wszyscy mieszkańcy spieszą się z odebraniem, z wpłatami, tak jakby na ten czas im nie potrzeba. My ten węgiel musimy inwentaryzować, odpowiadamy za niego razem z wybranym składem, natomiast wiadomo, lepiej, żeby nie zalegał, bo mogą przyjść opady i potem ktoś może mieć pretensje, że odbiera mokry węgiel. Bardzo prosimy, aby ten węgiel odbierać tak, jak był zamawiany. 

Celem sprawnego odbioru węgla z kopalni, miasto nawiązało współpracę ze Spółką Jawną NIWA Stanisław Głuc z Osielca, która jest Kwalifikowanym Dostawcą Węgla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Następnie, węgiel składowany jest na Składzie Opału i Materiałów Budowlanych Andrzeja Siuty i Krzysztofa Łuczkowskiego przy ul. Ludźmierskiej 29 w Nowym Targu. 

-W ramach przedmiotowej umowy wybrany przedsiębiorca wraz z podwykonawcami na bieżąco dystrybuują węgiel do mieszkańców miasta. Szanowni Mieszkańcy, osoby, które złożyły w Urzędzie Miasta wniosek o zakup węgla oraz odebrały informację o pozytywnym jego rozpatrzeniu proszone są o pilne dokonywanie wpłat na ten cel. Numer rachunku bankowego wskazany jest w piśmie potwierdzającym pozytywne rozpatrzenie wniosku. Po dokonaniu wpłaty skontaktują się z Państwem telefonicznie pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, którzy poinformują o dokładnym terminie dostawy węgla – informował burmistrz podczas sprawozdania. 

Nowa tura odbiorów będzie miała miejsce po nowym roku, kiedy miasto podpisze kolejną umowę z PGG.

-To dla tych, którzy będą chcieli dodatkowo zakupić. Teraz mogli wziąć 1,5 tony, po nowym roku mogą dokupić jeszcze 1,5 tony, a ci, którzy teraz nie złożyli wniosku i nie mają przyznanej tej 1,5 tony, będą mogli złożyć deklarację do 3 ton, o ile wcześniej nie udało im się zakupić węgla na preferencyjnych warunkach od PGG, czy innego dostawcy. Przez “preferencyjne warunki” rozuzmie się cenę poniżej 2 tys. zł – precyzował burmistrz. 

Wszystkie szczegóły i informacje są dostępne u pracowników Referatu ds. Ochrony Środowiska w specjalnie zorganizowanym punkcie obsługi na drugim piętrze w Urzędzie Miasta. 

os 27.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również