Kamery live
prognoza pogody

Nie miał prawka, był pod wpływem, przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli

10 września 2021 15:49

30-letni kierujący mazdą przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie posiadał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu.

Nie miał prawka, był pod wpływem, przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli

Kilka dni temu w miejscowości  Zubrzyca Dolna policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy dokonali pomiaru prędkości mazdy jadącej w kierunku Jabłonki. Okazało się, że kierujący jechał z prędkością 97 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Policjant dał sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna kierujący samochodem zwolnił, po czym nagle przyspieszył i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Ten jednak nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie kierowca skręcił w boczną drogę i dalej uciekał pieszo, lecz po chwili był już w rękach policjantów.

Okazało się, że 30-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policjantami grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia, przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

źródło: KPP Nowy Targ

os 10.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również