nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nie ma nowych przypadków koronawirusa w naszym powiecie

Sanepid poinformował, że wciąż wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego potwierdzono wyłącznie jeden przypadek wystąpienia choroby COVID-19. Jednocześnie o niemal dwieście wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. 

W dzisiejszym komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu poinformowała, że od początku trwania epidemii na terenie naszego kraju wykonano już 72 testy na obecność koronawirusa w powiecie nowotarskim. Wśród wszystkich badań tylko u jednej osoby wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2. Był to poseł Solidarnej Polski Edward Siarka, który wyszedł rano ze szpitala jednoimiennego w Krakowie – o czym już mówiliśmy TUTAJ. Szczęśliwie, koronawirusa od tamtej pory nie zdiagnozowano u żadnej innej osoby w naszym powiecie.

Od piątku drastycznie wzrosła za to liczba osób poddanych kwarantannie. Jeszcze trzy dni temu było to 770 mieszkańców Nowego Targu i okolic, dziś jest już niemal tysiąc – 948 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych zostało 1114 osób.

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

  • Dane na dzień 30 marca godzina 15:00.

/ps/

 

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }