Kamery live
prognoza pogody

“Nie jesteśmy jednym z kilkuset miasteczek powiatowych w Polsce, ale jesteśmy marką rozpoznawalną właśnie dzięki Szarotkom” – powiedział burmistrz Grzegorz Watycha, deklarując wsparcie dla hokeja

28 maja 2018 21:34

Prezes TatrySki Podhale Agata Michalska przedstawiła podczas dzisiejszej Sesji podsumowanie minionego sezonu. Najodpowiedniejszym medium dla przekazania emocji, jakie stały się udziałem całej rzeszy kibiców w ostatnich miesiącach, był film, zrealizowany we współpracy z Nowotarską Telewizją Kablową. -W tym akurat sezonie – szczególnie w play-offach – emocji była cała masa, chcieliśmy przekazać choć namiastkę – mówiła pani prezes.

Podsumowanie przygotowane zostało do zaprezentowania radnym miasta w taki sposób, by podkreślić promocyjny potencjał drużyny i jej sukcesów dla miasta Nowy Targ. Prezentację rozpoczęło wspomnienie najważniejszego osiągnięcia –  zdobycia 17. brązowego medalu Mistrzostw Polski, co wraz z 11. srebrnymi i 19. złotymi w dorobku klubu czyni z niego prawdziwą potęgę. Prezes Michalska podkreśliła, że nie ma w Polsce drugiej takiej drużyny, biorąc pod uwagę wszystkie drużynowe dyscypliny sportu. -Mamy się czym poszczycić. Jesteśmy numerem jeden – zaznaczała.

Prezes Michalska podała sporo statystycznych danych: grubo ponad 60 rozegranych meczy, średnio 2 tys. kibiców podczas każdego meczu w Miejskiej Hali Lodowej…

-To bardzo dużo. Nasi kibice to bardzo lojalna grupa – podkreślała prezes MichalskaPrzychodzą na mecze, mimo że są one czasem dwa razy w tygodniu, kilka razy w miesiącu. 

Istotna jest też lojalność kibiców, jeśli chodzi o aktywność na Facebooku – regularnie aż 6 tys. tych samych osób reaguje na posty na temat działalności klubu, poprzez komentarze, lajki, bądź udostępnianie, czasem słowa krytyki.

Średnia ilość osób zainteresowanych na Facebooku podanym wynikiem meczu to więcej niż 20 tysięcy, ale istotną informację – jak ta o zdobyciu 47. medalu w historii klubu – zobaczyło już ponad 70 tys. ludzi. Największy zasięg, jaki osiągnął dany post to 85 tysięcy.

-To jest nasza moc. Nie promujemy tych postów, nie inwestujemy mnie. To jest naprawdę bardzo dobry wynik.

Duży zasięg medialny, a tym samym – charakter promocyjny dla miasta – miała też informacja o tym, że w Nowym Targu gościła reprezentacja przygotowująca się do Mistrzostw Świata. Były też ciekawostki:

-Z ciekawostek – mamy też kibiców w Afganistanie. Przesyłali podziękowania dla nas i Nowotarskiej Telewizji Kablowej, że dzięki niej mogli te mecze oglądać. Na ostatnich Mistrzostwach Świata w Danii też byli kibice Podhala, dostaliśmy zdjęcie. Nasz klub naprawdę jest klubem rozpoznawalnym, znanym, z bardzo mocną, swoją marką, jaką jest Podhale Nowy Targ. Niektórzy nazywają nas przez cały czas jeszcze Szarotki. Ta marka ma bardzo dużą siłę przekazu. 

Nowotarska Telewizja Kablowa w minionym sezonie zajmowała się – we współpracy z władzami klubu – realizacją płatnych, internetowych transmisji live meczów hokejowych, rozgrywanych na terenie Miejskiej Hali Lodowej. 

-W tym roku naprawdę wspaniale nam się współpracowało. Efektem tej współpracy z prezesem Pawłem Kosem i jego zespołem – to ciekawostka dla wszystkich Państwa – że ta telewizja uznana została przez widzów za najlepszą telewizję zajmującą się transmisją meczy hokejowych w Polsce – pochwaliła prezes Agata Michalska – Wielkie gratulacje i podziękowania dla pana prezesa – powiedziała, a na sali obrad rozległy się oklaski. Brawami nagrodzono też samą końcówkę podsumowania:

-Chcieliśmy Państwu pokazać, że Szarotki Podhale Nowy Targ to jest siła i moc wypracowana nie przez nasz zarząd, ale to jest siła tradycji, 85 lat, na które pracowało wiele ludzi, zawodników, naszych olimpijczyków i nie powinniśmy tego nigdy zmarnować. Dziękujemy, że miasto nas wspiera, bez tego nie ma możliwości, by realizować założenia tej dyscypliny. Potrzebujemy waszego wsparcia, jest ono niezbędne, a za dotychczasowe – dziękujemy. 

Burmistrz Grzegorz Watycha wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Rajskim wręczyli prezes Michalskiej kwiaty, dziękując za zaangażowanie oraz deklarując wsparcie dla klubu. 

-Na Pani ręce dla wszystkich z zarządu, osób zaangażowanych w to, by ta tradycja trwała, chcieliśmy podziękować. Myślę, że oczekiwanie nasze jest takie, że zarząd pod Pani kierunkiem nadal będzie dobrze, efektywnie pracował, a my deklarujemy – mam nadzieję, że Rada mnie poprze – żeby wspierać, bo warto – mówił burmistrz Grzegorz Watycha Ilość kibiców, emocji, ludzi, którzy to oglądają wyróżnia Nowy Targ. Ja jestem tego pewien, a ten materiał mógł przekonać innych, że nie jesteśmy jednym z kilkuset miasteczek powiatowych w Polsce, ale jesteśmy marką rozpoznawalną właśnie dzięki Szarotkom. 

Korzystając z nadarzającej się okazji, prezes TatrySki Podhale Nowy Targ pogratulowała – w imieniu całego środowiska hokejowego – obecnej na Sesji Rady Miasta Aleksandrze Król. Zaprosiła snowboardzistkę na mecze hokejowe. 

/os

os 28.05.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kibic 23:58 28.05.2018

Brawo Wy !

Zobacz również