Kamery live
prognoza pogody

„Nie daj szansy AIDS”- XX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

1 grudnia br. w Urzędzie Miasta w Nowym Targu odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. 

„Nie daj szansy AIDS”-  XX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

Do etapu powiatowego zgłosiło się 58 uczniów z 21 szkół podstawowych. W eliminacjach szkolnych udział wzięło 134 uczniów. Konkurs, organizowany jest cyklicznie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu, pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Krajowego Centrum ds. AIDS. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy młodzieży na temat problematyki HIV/AIDS oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Nagrody dla laureatów oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i opiekunów, tradycyjnie został przygotowany przez uczniów i nauczyciela z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu, a ich fundatorem jest Samorząd Powiatu Nowotarskiego. Materiały edukacyjne i promocyjne na potrzeby konkursu, zostały przekazane przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Urząd Miasta w Nowym Targu udostępnił nieodpłatnie salę obrad i salę konferencyjną na potrzeby konkursu.

mat. nadesłane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu

os 02.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
karOl 15:33 12.12.2022

Moja Duma tam byla

Zobacz również