Nerwowe, ale zwycięskie starcie “Szarotek” (skrót + konferencja)

13 stycznia 2017 20:39
Wyciszenie Włącz dźwięk

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ pokonali na własnym lodowisku 5:3 drużynę Tempish Polonii Bytom. Dzięki tej wygranej „Szarotki” mają już w tabeli 15 punktów przewagi nad bytomianami, co praktycznie przesądza że to nowotarżanie na koniec sezonu zasadniczego zajmą w tabeli miejsce trzecie.

Pierwsze tercja remisowa 1:1. Oba zespoły gole zdobywały  w momentach swojej gry  liczebnej przewadze. W 6 min prowadzenie objęło Podhala, po dynamicznej, indywidualnej akcji Dariusza Gruszki. Goście wyrównali w 9 min, po tym jak Jakub Wanacki dobił z bliska strzał Marcina Frączka.

W drugiej tercji przeważało Podhale co przełożyło się na wynik. W 25 min ponowne prowadzenie Podhalu dał Filip Wielkiewicz, który po kontrataku trafił do bramki Polonii między parkanami dosyć pechowo interweniującego Ondreja Raszki. W 28 min już było 3:1 dla gospodarzy po świetnej akcji trzeciej formacji, którą sfinalizował Bartłomiej Neupauer. Tuż przed końcem drugiej odsłony fatalny w skutkach błąd przytrafił się Błażejowi Kapicy. Po strzale niemal z połowy lodowiska Kamila Falkenhagena, bramkarz „Szarotek” tak niefortunnie odbił krążek, że ten przeleciał nad nim i po plecach wtoczył się do bramki.

W 46 min nic już nie zostało z przewagi Podhala. Kolejny błąd w defensywie nowotarżan wykorzystał Roman Malik i uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do stanu 3:3. Kiedy zanosiło się na dogrywkę,  sprawy w swoje ręce wziął Jarmo Jokila. W 56 min najlepszy strzelec „Szarotek” efektownym uderzeniem zdobył dla gospodarzy gola numer cztery. 15 sekund przed syreną końcową wygraną nowotarżan przypieczętował strzałem do pustej bramki Artem Iossafov.

Przy prowadzeniu 3:1 wtargnęło się w nasze poczynania rozluźnienie, w skutek czego straciliśmy dwie głupie bramki i zrobiło się nerwowo. Zdołaliśmy się jednak podnieć i przechylić szalę zwycięstwa. To ważna wygrana bo z Polonią walczymy bezpośrednio o 3 miejsce – ocenił gracz Podhala, Dariusz Gruszka.

Wciąż za to nie ma konkretów co do ewentualnych wzmocnień „Szarotek” przed play-off. – Na razie nic nie zmieniamy – podkreślił Rączka. W kuluarach nowotarskiego klubu mówi się że do Podhala przymierzany jest były kolejny Fin, Joni Tuominen, który w Polsce znany jest z gry w klubie Ciarko PBS Bank Sanok

TatrySki Podhale Nowy Targ- Tempish Polonia Bytom 4:3  (1:1, 2:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Gruszka (Sulka) 7, 1:1 Wanacki (Frączek, Augstkalns) 9, 2:1 Wielkiewicz (Jokila, Haverinen) 25, 3:1 Neupauer (Michalski, Wielkiewicz) 28, 3:2 Falkenhagen 40, 3:3 Malinik (Danieluk) 46, 4:3 Jokila (Jaśkiewicz, Wielkiewicz) 56, 5:3 Iossfov (Jokila, Jaśkiewicz) 60.    Sędziował Paweł Breske z Jastrzębia. Kary: 10 – 20 (w tym 10 min dla Augstklansa za niesportowe zachowanie). Widzów: 800

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Iossafov, Wielkiewicz – Sulka, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Mrugała, Łabuz, M. Michalski, Neupauer, Różański – Wojdyła, K. Kapica, Siuty, D. Kapica, Svitac.

Polonia: Raszka – Cunik, Działo, Bordowski, Malinik, Danieluk – Augstkalns, Falkenhagen, Kłaczyński,  Kartoszkin, Biezais – Wanacki, Pastruk, Kozłowski, Słodczyk, Frączek – Stępień, Dybaś, Wieczorek, Krzemień, Wąsiński.