Kamery live
prognoza pogody

Nawet 3 tys. zł mandatu za jazdę z nieodśnieżoną przednią szybą

24 listopada 2022 13:23

Kierowcom, którym nie chce się odśnieżyć lub zeskrobać szron z całej powierzchni szyby muszą liczyć się z dużymi konsekwencjami finansowymi. Policjanci ostrzegają, że tzw. “jazda na czołgistę” to duże niebezpieczeństwo – w szczególności dla pieszych. 

Nawet 3 tys. zł mandatu za jazdę z nieodśnieżoną przednią szybą

Mróz zostawia na szybach naszych samochodów warstwę szronu i lodu. Poranny pośpiech powoduje, że nie zawsze dokładnie odladzamy i czyścimy szyby w naszych pojazdach, co może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze. Jazda samochodem i obserwowanie drogi tylko przez mały fragment odlodzonej powierzchni szyby stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, szczególnie w momencie, kiedy wjeżdżamy na skrzyżowanie, zbliżamy się do przejścia dla pieszych lub włączamy się do ruchu. Dlatego też policjanci apelują, aby za każdym razem pamiętać o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu do jazdy.

 – Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych. Cieszmy się urokami zimy, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych – tłumaczy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

redakcja 24.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również