Kamery live
prognoza pogody

Naruszenie zatrudnienia cudzoziemców w jednej z firm transportowych powiatu nowotarskiego

17 sierpnia 2022 14:48

Początkiem sierpnia, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zakończyli dwie kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców. Jedna z nich została przeprowadzona w firmie transportowej z powiatu nowotarskiego, druga – w agencji pracy z powiatu wielickiego. W obu przypadkach stwierdzono naruszenie zatrudnienia cudzoziemców. 

Naruszenie zatrudnienia cudzoziemców w jednej z firm transportowych powiatu nowotarskiego

Chodziło m.in. o obywateli Nepalu, Pakistanu, Rosji, czy też Białorusi. Łącznie skontrolowano zatrudnienie 80 cudzoziemców.

W toku kontroli ujawniono 2 nielegalnie pracujących cudzoziemców, 26 przypadków nielegalnego powierzenia pracy cudzoziemcom, a także 40 przypadków niedopełnienia obowiązku pisemnego powiadomienia właściwych organów w kwestii podjęcia, czy też niepodjęcia pracy przez obcokrajowców.

Wobec kontrolowanych pracodawców, którzy nielegalnie zatrudniali cudzoziemców zostaną skierowane wnioski do sądów za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

źródło: KOSG Nowy Targ

os 17.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również