Kamery live
prognoza pogody

Narkogogle, alkogogle i smokerlyzer. Sanepid z akcją profilaktyczną w Czarnym Dunajcu

25 maja 2022 19:38

20 maja 2022 roku w Branżowej Szkole I stopnia ZDZ w Czarnym Dunajcu odbyła się akcja profilaktyczna z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Bez Tytoniu. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracowników PZ PSSE w Nowym Targu, uczniowie przy pomocy alkogogli i narkogogli mieli możliwość poznać, w jaki sposób zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu i narkotyków.

Narkogogle, alkogogle i smokerlyzer. Sanepid z akcją profilaktyczną w Czarnym Dunajcu

Alkogogle i narkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości, czy podwójne widzenie.

Wygłoszono pogadankę dotyczącą tematyki antytytoniowej, prowadzona była także dystrybucja materiałów edukacyjnych. Uczniowie obejrzeli prezentację z zakresu profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu, narkotyków). W szkole wyeksponowano plakaty o tematyce antytytoniowej. Chętni uczniowie, szczególnie ci, którzy palą papierosy, poddali się badaniu poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera (wykonano 20 badań).

źródło: Sanepid Nowy Targ/Facebook

 

os 25.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również