Kamery live
prognoza pogody

Nareszcie! Wygrana “Szarotek” ! (VIDEO)

19 listopada 2017 20:42
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już bez Marka Ziętary i Markiem Rączką w roli pierwszego szkoleniowca hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ przerwali serię czterech kolejnych ligowych porażek. „Szarotki” w  meczu 20 kolejki spotkań PHL pokonali na własnym lodowisku JKH Jastrzębie. 

Pierwsza tercja zakończyła się w pełni zasłużonym prowadzeniem Podhala, której w tej części gry sprawiało lepsze wrażenie. Jedyny gol w tej odsłonie padł w 9 min. Po akcji Marcina Kolusza zrobiło się duże zamieszanie pod bramką JKH, krążek trafiła na linie niebieską do Oskara Jaśkiewicza, który nie zastanawiając się oddał mocny strzał i Tomasz Fucik nie zdążył z interwencją. Bliski zdobycia bramki był też i w tej części gry Mateusz Michalski, po którego uderzeniu krążek trafił w słupek. 

W drugiej tercji gra już była bardziej wyrównana, choć to Podhale miało klarowniejsze okazje bramkowe. M.in. sytuacji sam na sam z Fucikiem  nie wykorzystał M. Michalski, a rzut karny zmarnował Kolusz (trafił w poprzeczkę). 

W trzeciej tercji mocniej zaatakowali goście, ale bezbłędnie w bramce gospodarzy spisywał się Przemysław Odrobny. „Wiedźmin” w swoim drugim występie w barwach Podhala , a pierwszym przed nowotarską publicznością, zaliczył tzw. shootout (mecz bez straconego gola). 

– Oczywiście fajna rzecz zadebiutować w ten sposób przed swoją publicznością. Na wyróżnienie zasługuje jednak cała drużyna. Chłopaki bardzo mi pomogli. Mieliśmy fajną komunikacje od początku do końca. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie. Nie było łatwo pozbierać się po decyzji trenera Marka Ziętary, ale powiedzieliśmy sobie w szatni, że musimy o tym zapomnieć, wyjść na lód i dać z siebie wszystko. Dlatego tym mocniej cieszymy się, że udało się nam dzisiaj wygrać – przyznał Odrobny. 

Losy meczu rozstrzygnęła akcja z 52 min. Podhale przypieczętowało wygraną po kontrataku i golu M. Michalskiego. Goście protestowali, że gracz „Szarotek’  krążek do bramki skierował nogą, ale arbiter główny, posiłkując się analizą video, nie dopatrzył się przekroczenia przepisów. 

TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Jaśkiewicz 9, 2:0 M. Michalski (Różański) 52. 

Sędziował Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Kary: 6 min – 20 min ( w tym 10 min za niesportowe zachowanie dla Fucika).   Widzów: 1000.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański oraz Wsół, Podlipni, Siuty, P. Michalski 

JKH: Fucik – Kubes, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky – Lukacik, Jankovic, Świerski, Kulas, R. Nalewajka – Bigos, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka – Chorążyczewski, Michałowski, Bryk, Matusik, Pelaczyk. 

 

NT24TV 19.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również