Kamery live
prognoza pogody

Napędzili strachu mistrzom Polski

28 listopada 2021 21:35

W kolejnym spotkaniu rozgrywek PHL hokeiści Podhala Nowy Targ po zaciętym boju przegrali nieznacznie 1:2 z drużyną aktualnego mistrza Polski, JKH Jastrzębie. 

Napędzili strachu mistrzom Polski

„Szarotki” od początku zagrały bez respektu dla wyżej notowanego przeciwnika i w efekcie w pierwszych kilku minutach najbardziej zapracowanym człowiekiem na lodzie był Patrik Nechvatal. M.in wygrał on pojedynek sam na sam z Glebem Bondarukiem. Wybronił też uderzenia Bartłomieja Neupauera i Marcina Kolusza (ponownie został przesunięty do linii defensywnej). Seria niewykorzystanych sytuacji zemściła się na gospodarzach po raz pierwszy 12 minucie, kiedy składną akcję drugiej formacji JKH skutecznym strzałem wykończył Frenks Razglas. Nie minęło 5 minut i przyjezdni podwyższyli prowadzenie, po tym jak Arturs Szewczenko, wykorzystał zagranie zza bramki od Arkadiusza Kostka.

To że w drugiej tercji nie oglądaliśmy goli to z kolei zasługa świetnej dyspozycji bramkarza „Szarotek” . Paweł Bizub dwoił się i troił między słupkami, zatrzymując kolejne strzały zawodników JKH. W końcówce tej odsłony przebudziło się Podhale. Filip Wielkiewicz i Kolusz znów jednak musieli uznać wyższość Nechvatala.

Mecz nabrał „rumieńców od 46 minucie, kiedy wreszcie sposób na pokonanie bramkarza JKH znalazł Fabian Kapica, po świetnej akcji Marata Soroki. Podhale ruszyło po wyrównującą bramkę, ale szwankowała skuteczność. 63 sekundy przed końcem trener Andriej Gusow zdecydował się zdjąć z bramki Bizuba. Parę chwil potem karę załapał gracz JKH i gospodarze przez 19 sekund grali 6 na 4, ale jednak bez bramkowego efektu.

Tauron Podhale Nowy Targ – JK Jastrzębie 1:2 (0:2, 0:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Razglas (Pavlos, Górny) 12, 0:2 A. Szewczenko (Kostek, Razglas) 16, 2:1 F. Kapica (Soroka) 46.
Podhale: Bizub – Tomasik, Kolusz, Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Szurowski, Volrab, B. Wsół, F. Kapica, Wielkiewicz – P. Wsół, Sulka, Worwa, Słowakiewicz, Siuty – T. Kapica, Soroka, J. Malasiński, W. Bochnak
JKH: Nechvatal – Górny, Bryk, Kalns, Rac, Kasperlik – E. Szewczenko, Kamieniew, Razgals, Pavlovs, A. Szewczenko – Matusik, Kostek, R. Nalewajka, Jarosz, Urbanowicz – Wróblewski, Gimiński, Baszyrow, Płachetka, Pelaczyk.

Maciej Zubek 28.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również