NALP. Pierwszoligowcy rozpoczęli rundę rewanżową

17 stycznia 2023 15:48

Joga Bonito wskutek problemów kadrowych wycofała się z rozgrywek I ligi Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Mecze z jej udziałem zostaną zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny przeciwnej.

Każde z 3 spotkań które się odbyły w tej serii, dostarczyło sporych emocji, a losy każdego z nich ważyły się do ostatnich sekund.

Na spore problemy z niżej notowaną drużyną Chłopców z PRL napotkał Gazda. 5 minut przed końcem, po trafieniu Romana Sołtysa faworyt miał już tylko jednego gol zaliczki. W końcówce jednak trafienie Szymona Kolasy przechyliło szalę zwycięstw zespołu Pawła Batkiewicza.

Do samego końca zwycięstwa pewny nie mógł być lider tabeli, ekipa Winter Classic, której bardzo wysoko poprzeczkę zawiesili gracze Mix40. Pierwsza połowa remisowa 2:2. W drugiej „Wintersi” odskoczyli na dwa gole, ale 2 minuty przed końcem Mix za sprawą Korczaka złapał kontakt. Czasu na wyrównanie jednak już drużynie Andrzeja Dobrzyńskiego nie starczyło.

Kapitalna dyspozycja Filipa Subika w bramce STC pozwolił jego drużynie odnieść zwycięstwo w starciu z KDRK Spytkowice.

Chłopcy z PRL – Gazda 2:4 (1:3): Dudek, Sołtys – Bobek, Duda, Kolasa, Augustyn.

Winter Classic – Mix40 4:3 (2:2): Świerzbiński 3, Rajzer – Dobrzyński, Dziekan, Korczak.

KDRK Spytkowice – STC 1:2 (0:2): Wójtowicz – Antolak, A. Subik