NALP. Paka zastopowana

13 września 2022 15:35

Mająca już zapewniony tytuł mistrzowski w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Paka Jana nie zakończy sezonu z kompletem zwycięstw.

Po 12 z rzędu wygranych drużyna Jana Leśnickiego w 14 kolejce przegrała bowiem 3:8 starcie z Gazdą, który tym samym zachował szansę na zajęcie na koniec sezonu drugiego miejsca.

Gazda wygrał jak najbardziej zasłużenia, a sam wynik dobrze oddaje przebieg tego spotkania. Co prawda w pierwszej połowie Paka odrobiła dwubramkową stratę i na przerwę zespoły schodziły przy remisie 2:2, ale po zmianie stron to Gazda już zdominował wydarzenia na murawie, a brylował w tym Szymon Kolasa, autor aż 5 trafień!

Pozycję wicelidera utrzymała Joga Bonito, która po ciężkim boju pokonała 4:3 Galerię Wnętrz.

Joga za tydzień w zaległej kolejce zmierzy się z Paką Jana i by zapewnić sobie wicemistrzostwo, wystarczy jej – bez względu na wynik meczu Gazdy z Gim Forteca – remis.

W dwóch ostatnich meczach tej kolejki pewne zwycięstwa zapisały na swoim koncie zespoły Pro Contract Dragon Ball i KDRK.

Gazda – Paka Jana 8:3 (2:2): Kolasa 5, Dudek, S. Drożdż – Kostrzewa 2, Remiasz.

Joga Bonito – Galeria Wnętrz 4:3 (1:1): Dutkiewicz 2, Zarotyński, Rajzer – Dębowski 2, Gruszka.

STC – Pro Contract Dragon Ball 4:8 (1:3): Świerk 2, Subik, Pietrzak – Kaletka 3, Marszałek 2, Jedynak 2, P. Wielgus.

GIM Forteca – KDRK 3:6 (1:2): Lasyk 2, Jaskierski – S. Rusnak 3, Stolarczyk 2, Zając.