Kamery live
prognoza pogody

NALP. Gazda bliżej tytułu!

11 lipca 2023 15:30

Jesteśmy już za półmetkiem rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W poniedziałek zespoły z 1. ligi rozegrały 9 kolejkę.

NALP. Gazda bliżej tytułu!

Kolejne punkty sezonie straciła broniąca tytułu Paka Jana. Podopieczni Jana Leśnickiego zremisowali 2:2 z drużyną KDRK Spytkowice. Pierwsza połowa bez bramek. W drugiej to KDRK dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale Paka szybko odpowiadała. Mimo kilku gorących momentów w końcówce pod bramką KDRK Pace nie udało się przechylić szali zwycięstwa.

Potknięcie Paki bezlitośnie wykorzystał Gazda, który zdeklasował osłabioną kadrowo Jogę Bonito, zwyciężając 17: 2(!) i tym samym już do 5. pkt wzrosła jego przewaga w tabeli nad Paką. Z 17 goli jakie Gazda zdobył w tym meczu aż 6 było autorstwa Krystiana Dudka. Ponadto po 3 trafienia zaliczyli Łukasz Ślusarek, Patryk Duda i Kostia Ivankevych

Od dna tabeli odbili się Chłopcy z PRL, którzy odnieśli drugie z rzędu i tym samym drugie w sezonie zwycięstwo. Co prawda starcie z Galerią Wnętrz zaczęli od straty gola (efektowne „okienko” Oraczki), ale potem już sprawy w swoje nogi wzięło trio – Bierówka – Masłowski – Skoczyk. Każdy z nich ustrzelił dublet, a siódme trafienie dołożył jeszcze Polak.

Na ostatnim miejscu w tabeli ugrzęzła ekipa Mix40, która aż 1:6 uległa ekipie Gim Forteca. Mecz roztrzygnął się w drugiej połowie. Do przerwy był bowiem remis 1:1.

Gazda – Joga Bonito 17:2 (10:1): Dudek 6, Ślusarek 3, Duda 3, Ivankevych 3, Hajnos 2 -Karpiel, Leśniakiewicz.

Paka Jana – KDRK Spytkowice 2:2 (0:0): Mikoś, Kostrzewa – Zięba, Sobczak.

GIM Forteca – Mix40 6:1 (1:1): Ziemianek 3, Łyszczarczyk 2, Lasyk – Milon.

Galeria Wnętrz – Chłopcy z PRL 1:7 (1:3): Oraczko – Skoczyk 2, Bierówka 2, Masłowski 2, Polak.

Mat. Prasowy

os 11.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również