Kamery live
prognoza pogody

Nakrętki dla Lenki

24 lutego 2021 14:09

Kilka lat temu funkcjonariusze i pracownicy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem włączyli się w zbiórkę nakrętek dla Leny Cholewy, która urodziła się z rzadką wadą obu nóżek. Od tamtej pory sukcesywnie przekazują dziewczynce zebrane kilogramy plastikowych nakrętek.

Nakrętki dla Lenki

Wczoraj Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ppłk SG Wiesław Górski przekazał dziadkowi dziewczynki kolejną partię zebranych przez funkcjonariuszy oraz pracowników zakopiańskiej Placówki Straży Granicznej nakrętki. 

Do akcji pomocowej włączyły się także osoby przebywające w siedzibie Placówki, które słysząc o organizowanej zbiórce, przesłały zakrętki dla Lenki i to nawet z drugiego krańca Polski. Akcję wsparli również funkcjonariusze i pracownicy komendy Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. 

Lena urodziła się z brakiem kości piszczelowych – tibal hemimelia. To wada, która przytrafia się raz na milion urodzeń. Lekarze sugerowali amputację chorych nóżek Lenki, co jej rodzicom nie mieściło się w głowie. Niespełna 6,5-letnia dziewczynka przeszła już dwa etapy leczenia w USA – z dziecka, które miało nie mieć nóg, stała się dzieckiem, które zaczęło chodzić. Przed nią trzecia – dla jednej z nóżek ostatnia faza leczenia. Drugą nóżkę będzie czekać jeszcze wydłużanie kości. Dziewczynka również bez przerwy uczestniczy w rehabilitacji.

Więcej informacji na temat wsparcia Leny Cholewy można znaleźć pod adresem: https://www.siepomaga.pl/lenacholewa

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Lenkę można wesprzeć także poprzez zakup charytatywnego kalendarza, o którym pisaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie. Szczegóły –  w linku poniżej:

“Znaki Podhala” – unikatowy, charytatywny kalendarz

os 24.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również